2014 - Sonbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS)

Yargı Kararı nedeniyle 4üncü Yeni Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından 24.07.2017 tarihinde Açıklanmıştır.

ADAYLARIN DİKKATİNE…

Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin Tıp Fakültesine uzmanlık eğitimi yapmak üzere ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi yapılan adayların başvuru işlemleri 25 Temmuz - 7 Ağustos 2017 tarihleri arasında (on iş günü) aşağıda yer alan Eğitime Başlama Dilekçesi ile yapılacaktır.

  1. Adayların, Eğitime Başlama Dilekçesini (form 17a) aşağıdaki adrese APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir.
  2. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine süresi içinde ulaşmamış evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır. Başvuru için son tarih 7 Ağustos 2017 saat 18:00'dir.
  3. Yabancı uyruklu adayların gerekli belge ve beyan evrakını Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Dairesi'ne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. (form 17b)
  4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan bu yerleştirme ile ilgili kayıt başvuru işlemleri 25 Temmuz 2017 tarihinde başlamıştır.
  5. Uzmanlık eğitimine yerleştirilen adaylardan, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu atanma işlemi için Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu doldurulmasını istemektedir. (Yabancı uyruklulardan istenmemektedir.) Bu nedenle internet adresinden temin edilecek formun, 4 nüsha olarak bilgisayar ortamında doldurulması gerekmektedir. Doldurulan formun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinden birinden onaylatıldıktan sonra eğitime başlama başvuru dilekçesine (form17a) eklenerek teslim edilmesi gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu

ile ilgili sorularınız için telefon; (312)-7051118-19-20
Not: Bu Formu doldurup göndermeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

 

SIK SORULAN SORULAR

ÖNEMLİ NOT:
Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerindeki uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilenler dışındaki adayların  yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.
Adaylara önemle duyurulur.

 

ADRES:

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi;

(Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü)

Mithatpaşa Cad. No:3; 06434 Sıhhiye / ANKARA

 

Başvuru Dilekçesi için link:

Eğitime Başlama Dilekçesi: (form 17a)

+

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu

 

Yabancı Uyruklular için Dilekçe: (form 17b)